Ogłoszenia (draft)

14.07.2024 – 21.06.2024

14.07.2024
NIEDZIELA XV ZWYKŁA – Dzień Fatimski
Za ++ Jadwigę i Józefa Nicpoń, Pawła Kubik, rodziców, rodzeństwo z obu stron, ++ z rodzin: Wiendlocha, Kuzaj i Siwek oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
Za ++ Józefa z rodzicami, teściami, braćmi, szwagrami, szwagierkami,+ sąsiadów. + z pokrewieństwa i o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie, Dary Ducha Św., o wstawiennictwo NMP, o opiekę Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Pawła Książek oraz w intencji rodzeństwa, rodziców i chrzestnych.
NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
– i procesja z świecami – można składać prośby do MB Fatimskiej
ZAPRASZAMY PARAFIAN
– (do niesienia figury prosimy z Kręgów MB Szensztackej z Sternalicach. )
15.07.2024
PONIEDZIAŁEK  św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
Sternalice 730 Msza św.   intencja wolna …
WTOREK  NMP z Góry Karmel.
Za ++ Gerarda Jabłonka z rodzicami, brata Pawła z żoną, siostrę Agnieszkę z mężem i synem, bratową Agnieszkę, Elżbietę i Józefa Klim z synem Edwardem, córkami Jadwigą i Anną z mężami, ++ z rodzin: Pacharzyna, Gernig oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
  KANCELARIA – zapraszam.
Sternalice 730 Msza św.   intencja wolna. . .
18.07.2024 CZWARTEK
Za wstawiennictwem MB Szensztackiej w intencji rodzin należących do Kręgów MB z Szensztatu oraz za ++ członków naszej Parafii.

KANCELARIA – zapraszam.
19.07.2024 PIĄTEK
Za ++ rodziców Jerzego i Annę Bensz, zięcia Jerzego, ++ dziadków, pokrewieństwo, ++ z rodzin: Bensz, Kowol, Krawczyk, Kozan, Korzekwa, Koloch, Nalichowski, Huć i Szefler.
Za + żonę Anielę Książek, ++ rodziców Jadwigę i Andrzeja Książek, siostrę, dwóch braci, Agnieszkę i Alfonsa Roj, ++ z rodzin: Książek, Roj, Kotas, Szewc i Olejnik.
20.07.2024
SOBOTA  bł. Czesława – patrona diecezji opolskiej.
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie, o opiekę NMP Królowej Rodzin w intencji Krystyny i Adriana Kościelnych z okazji 25 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa.
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie, o opiekę MBNP z okazji 70 rocznicy urodzin Henryka Tracz.
21.07.2024
NIEDZIELA XVI ZWYKŁA.
W intencji Parafian o Boże błogosław. dla żyjących i o radość życia Wiecznego dla zmarłych.
Za + Gertrudę Krawczyk w 1 rocznicę przejścia do Domu Ojca.
Za ++ rodziców z obu stron, ++ córki, zięciów, wnuczkę z mężem, dziadków, ciocie, wujków oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.

1. Bardzo dziękuję za dbałość o czystość naszych kościołów – sprzątanie wnętrza oraz obejścia. Serdeczne
    Bóg Zapłać.

Tajemnica szczęścia

Pewien młodzieniec zapytał najmądrzejszego z ludzi o tajemnicę szczęścia. Mędrzec poradził młodzieńcowi, by obszedł pałac i powrócił po dwóch godzinach.
Proszę cię jedynie o jedno – powiedział mędrzec, wręczając mu łyżeczkę, na której umieścił dwie krople oliwy.
W czasie wędrówki nieś tę łyżeczkę tak, by nie wylała się oliwa. Po dwóch godzinach młodzieniec wrócił i mędrzec zapytał go:
Czy widziałeś wspaniale ogrody? Czy zauważyłeś piękne pergaminy?
Młodzieniec ze wstydem wyznał, że nie widział niczego. Troszczył się jedynie o to, by nie wylać kropel oliwy.
Wróć i spójrz na cuda mego świata – powiedział mędrzec.
Młodzieniec wziął łyżeczkę i znów zaczął wędrówkę, ale tym razem obserwował wszystkie dzieła sztuki. Zobaczył też ogrody, góry i kwiaty. Powrócił do mędrca i szczegółowo zdał sprawę z tego, co widział.
Gdzie są te dwie krople oliwy, które ci powierzyłem? – spytał mędrzec.
Spojrzawszy na łyżeczkę, chłopak zauważył, że ich nie ma. Oto jedyna rada, jaką mogę ci dać, powiedział mędrzec:

Tajemnica szczęścia tkwi w dostrzeganiu wszystkich cudów świata,
przy jednoczesnej dbałości o dwie krople oliwy na łyżeczce.

ŻYCZĘ BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI I WIELE ŁASK W NOWYM TYGODNIU..