Ogłoszenia (draft)

31.03.2024
NIEDZIELA  Zmartwychwstania Pańskiego.
Uroczysta Msza św. REZUREKCYJNA
– w intencji Parafian żyjących i ++.
1. W intencji żyjących i zmarłych PARAFIAN.
2.
Do Bożego Miłosierdzia i za wstawiennictwem NBNP i św. Patronów o zbawienie ++ rodziców, dziadków, rodzeństwo, dobroczyńców, + sąsiadów, + z pokrewieństwa oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie z okazji rocznicy urodzin.
intencja wolna ….
PONIEDZIAŁEK Wielkanocny – drugi dzień Świąt.
Sternalice  700 Msza św.
1. W intencji Parafian Ligoty Oleskiej i Psurowa.
2. Za żyjących i ++ kapłanów z parafii, ++ rodziców z obu stron, brata, szwagra, dziadków, ++ z rodziny i o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
1.
W int. Parafian Radłowa, Wolęcina i Karmonek Starych.
2. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji Renaty Kubackiej z okazji 60-tych urodzin oraz o potrzebne łąski dla męża, dzieci i wnuków.
W intencji Parafian Sternalic.
WTOREK w Oktawie Wielkanocnej.
Sternalice 1100 Pogrzeb – śp. Magdaleny Skowronek.
Za ++ Waleskę i Teodora Woźny z synami: Ryszardem, Pawłem z żoną, ++ Franciszka i Gertrudę Cichos z synem Jerzym, Marię i Emila Dragon, Zenona Rzepka, ++ z rodzin: Cichos, Woźny, Rzepka, Dragon, Huć i o Boże bł. i zdrowie.
Za ++ Lucjana Wiatr, jego ojca Alojzego, Jerzego Pisula, Wilhelma Schoenfeld, ++ z rodzin: Wiatr, Pisula, Świtała, Kochel, Brzenska i o Boże błog. I zdrowie w rodzinie.
ŚRODA  w Oktawie Wielkanocnej.
Sternalice 1800 KONWENT WIELKANOCNY
KAPŁANÓW DEKANATU GORZÓW ŚL.

W intencji kapłanów dekanatu oraz za zmarłych kapłanów z dekanatu i naszej parafii.
Zapraszam wszystkich Parafian z Sternalic, Radłowa, Ligoty, Wolęcina, Psurowa, Karmonek.
Zapraszam Ministrantów i Lektorów z całej parafii.
04.04.2024 CZWARTEK w Oktawie Wielkanocnej.
1. Za ++ Jadwigę i Karola Świtała, syna Norberta, rodziców, rodzeństwo, Józefa Huć,++ z rodzin: Świtała, Kalinich, Huć, Nikiel, Skibiński, Górski, Wieczorek, Sładek i o Boże błogosław. i zdrowie w rodzinie.
2. Za ++ Józefa i Marię Gajek z rodzeństwem, + córkę Zofię z mężem Romanem, zięcia Ottona z synem Andrzejem, Piotra i Marię Świtała z rodzeństwem, zięciem Henrykiem, Seweryna i Paulinę Jonek, ++ z rodzin: Kościelny, Serafin, Huć, Górski, dusze w cc.
05.04.2024 PIĄTEK w Oktawie Wielkanocnej.
W intencji Parafian oraz czcicieli Najśw. Serca P. Jezusa.
Sternalice 1830! Msza św.
W intencji Parafian oraz czcicieli Najśw. Serca P. Jezusa.
06.04.2024
SOBOTA  w Oktawie Wielkanocnej.
W intencji Róż Różańcowych oraz za zmarłe Róże.
Za ++ ojca Jerzego Bawaj z rodzicami, rodzeństwem, Agnieszkę i Franciszka Darmochwał z dziećmi, Paulinę i Franciszka Słowik, Helenę i Jana Żydziak, ++ z rodzin: Michalak, Neugebauer, Bełkot, Janik i ++ sąsiadów.
07.04.2024
NIEDZIELA Miłosierdzia
Za ++ rodziców Helenę i Jana Żydziak ich rodziców, rodzeństwo, Marię i Bernarda Skowronek, Marię Lang, Henryka Kieburg, ++ z pokrew., poległych oraz o Boże błogosław. i o zdrowie w rodzinie.
Za ++ kapłanów prac. w naszej parafii,+ rodziców z synem, wnukiem, teścia z synem, dziadków z obu stron, szwagrów, ciocie i ++ z pokrew.
1030 Msza św. kolędowa.
Za ++ rodziców, dziadków, męża, teściów, ++ z tych pokrewieństw, ++ sąsiadów i dusze w cc.
1500 Nabożeństwo Wielkanocne

1. Dziękujemy za dbałość o czystość naszych kościołów – sprzątanie wnętrza oraz obejścia. Bóg Zapłać.
    Szczególnie za sprzątanie przed uroczystością Wielkanocy. Bóg Zapłać.
  2. Proszę bardzo o przyniesienie świec na sobotni obrzęd Wigilii Paschalnej. ( z „okapnikami” )
  3. Druga Niedziela Wielkanocna – czyli Miłosierdzia Bożego – rozpoczyna 80 Tydzień Miłosierdzia.
  4. W piątek w Oktawie Wielkanocnej – nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny – przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  6. Spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych – czwartek i sobota ( 17.00 ) – po Mszy św.
  7. Serdeczne Bóg Zapłać za dary natury na plebanijny wielkanocny stół.
  8. Serdeczne podziękowanie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Triduum Sacrum….
    – za przygotowanie Bożego Grobu, sprzątanie, oprawę muzyczną, szafarzom Komunii oraz LSO a także za wszelką inną pomoc i zaangażowanie się w parafii.
  9. W ostatnim czasie do Domu Pana odeszli – śp. Magdalena Skowronek i Wiktor Tomala. R.I.P.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
– Adrian Jan Pisula zam. Sternalice i Dominika Frączek zam. Jastrzygowice – zap. IIII.

Czym jest okres wielkanocny?

Trwa on 50 dni: od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.
W tym czasie używa się w liturgii szat koloru białego. W kościele obok ołtarza stoi paschał, baranek wielkanocny, figura Jezusa Zmartwychwstałego oraz krzyż z czerwoną stułą.
Okres wielkanocny jest określany „jedną wielką niedzielą”, która skupia się na przeżywaniu tajemnic związanych z ukazywaniem się Zmartwychwstałego.
Jesteśmy świadkami Wniebowstąpienia, a potem Kościół trwa z apostołami i Maryją, oczekując zesłania Ducha Świętego.

ŚWIĘTO WIELKIEJ NOCY TO CZAS OTUCHY I NADZIEI,
CZAS ODRADZANIA SIĘ WIARY W SIŁĘ CHRYSTUSA I W SIŁĘ CZŁOWIEKA.
ŻYCZĘ, ABY ŚWIĘTA WIELKANOCNE
PRZYNIOSŁY WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM
RADOŚĆ, POKÓJ ORAZ WZAJEMNĄ ŻYCZLIWOŚĆ.
BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT ŻYCZY

ks.Proboszcz.