Duszpasterze:
ks. Adrian Robert Muszalik – proboszcz

Liczba mieszkańców:  1995
Inne kościoły:  Radłów, pw. Najśw. Serca Pana Jezusa
Miejsca należące:  Sternalice , Folwarki – 3 km, Goniszów  – 4 km, Karmonki Stare – 8 km, Ligota  – 3,5 km, Psurów – 3 km, Radłów  – 5 km, Ruda  – 3,5 km, Wolęcin  – 5,5 km.
Godziny Mszy św: 7:00, 9:00, 10:30.
Szkoły: PG w Radłowie, PSP w Sternalicach, PSP w Radłowie, PSP w Ligocie (klasy I-III), PP w Sternalicach, PP w Radłowie, PP w Ligocie.
Pochodzą: kapłani: ks. Józef Resner, ks. Paweł Książek SVD, ks. Artur Schreiber MSF, ks. Ryszard Kościelny;
siostry zakonne: s. Stanisława Wiatr, s. Maksymiliana Dziubek ABMV, s. Sylwana Garbaciok ABMV, s. Vianeya Wilczek ABMV, s. Salomea Wiatr ABMV, s. Aurelia Garbaciok ABMV, s. Natalia Kościelny SFI.
Kaplani po 1945: ks. Franciszek Waniek, ks. Joachim Grolik, ks. Konrad Wawrzinek.

Historia: Prawdopodobnie parafia istniała w połowie XV w., pierwsze pisane wiadomości pochodzą z końca XVII w., kiedy parafia obejmowała: Ligotę, Psurów, Radłów, Wolęcin, Karmonki Stare. Obecny kościół wybudowany w 1614 r., rozbudowany w 1927 r. Kościół filialny w Radłowie wybudowany w 1928 r.