15.05 – 22.05.2022

15.05.2022
V NIEDZIELA– Wielkanocna
Msza św.
1. Za ++ kapłanów prac. w naszej parafii, ++ Jana i Barbarę Kościelny, rodziców, rodzeństwo, zięciów: Franciszka i Zbigniewa z rodzicami, ++ Gertrudę, Bernarda i Marię Tomaszewski, rodziców, rodzeństwo, ++ z pokrew. oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
2. O szczęśliwy przebieg operacji i łaskę powrotu do zdrowia w pewnej int.
Sternalice
Msza św.   intencja wolna . . .
I Komunia święta.
Msza św. W intencji dzieci I Komunijnych.
Sternaice
Wyjazd do Opola.
Opole
Uroczysta Msza św. z okazji jubileuszu 50 lecia naszej diecezji opolskiej.
16.05.2022
PONIEDZIAŁEK Święto św. Andrzeja Boboli.
Radłów 1630 Nabożeństwo majowe.
Radłów 1700 Msza św. W intencji rodzin dzieci I Komunijnych.
Sternalice 1800 Nabożeństwo majowe
Sternalice 1830 Msza św.
Za ++ rodziców Józefa i Jadwigę Niegot, córkę Marię, rodziców, rodzeństwo z obu stron, Marię i Hieronima Trawiński, ich rodziców z obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
Kancelaria – można zamawiać Msze św. na rok 2023.
17.05.2022
Radłów 1630 Nabożeństwo majowe
Radłów  1700 Msza św.
Za + Jana Jaskulskiego o łaskę nieba od współpracowników U.Gminy.
Sternalice 1800 Nabożeństwo majowe
Sternalice 1830 Msza św.
Za ++ rodziców Alberta i Martę Kalinich, rodziców, dziadków z obu stron, syna Alfreda, Konrada Owczarskiego, jego rodziców, dziadków, + z rodz: Kalinich, Latusek, Pakuła, Roj, poległych na wojnie oraz o Boże błogosław. i zdrowie w rodzinie.
Kancelaria – można zamawiać Msze św. na rok 2023.
18.05.2022
Sternalice 730 Msza św.
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Bożę błogosławieństwo i zdrowie oraz o opiekę NMP Królowej Rodzin z okazji urodzin w pewnej intencji.
Nabożeństwo majowe.
Radłów 1800 Nabożeństwo majowe. – prowadzą Róże.
19.05.2022 CZWARTEK
KANCELARIA – ZAPRASZAM – można zamawiać Msze św. na rok 2023
Nabożeństwo majowe.
Sternalice
Msza św. szkolna dla dzieci, młodzieży i rodziców.
Za ++ rodziców Andrzeja i Jadwigę Książek, siostrę, braci, Anielę Książek, Alfonsa i Agnieszkę Roj, ++ z rodzin: Książek, Roj, Kotas, Szewc i Olejnik.
Spotkanie rodziców oraz młodzieży – przed przyjęciem sakr. Bierzmowania.
Radłów
Nabożeństwo majowe. -prowadzą panie z Kręgów Szensztackich.
Msza św.
O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i otwarcie się na wychowawcze działanie Matki Trzykroć Przedziwnej dla rodzin należących do Apostolatu Pielgrzymującej MB z Szensztatu oraz za ++ członków kręgów.
20.05.2022 PIĄTEK
Radłów 1630 Nabożeństwo majowe.
Radłów 1700 Msza św.
Za ++ rodziców, teściów, siostrę szwagra, braci, bratowe, dziadków i o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
Spotkanie rodziców oraz młodzieży – przed przyjęciem sakr. Bierzmowania.
Sternalice 1830 Nabożeństwo majowe.
Sternalice 1900 Msza św.
Za ++ rodziców z obu stron, męża Ryszarda, ++ z pokrewieństwa oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
21.05.2022
SOBOTA  św. Jana Nepomucena.
Radłów 1400 Msza św.
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie, oraz o opiekę MBNP z okazji 55 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa p. Agnieszki i Pawła Wengel.
Sternalice 1600 Msza św.
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie, oraz o opiekę MBNP z okazji 50 rocznicy urodzin Urszuli Nowak.
Radłów 1600 Msza św.
Ku czci św. Floriana w intencji STRAŻAKÓW – o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla obecnych a także o chwałę Nieba dla zmarłych strażaków.
Radłów 1700 Msza św.
Za ++ męża i ojca Jerzego Nalichowskiego, rodziców, teściów, dziadków, chrzestnych oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
22.05.2022
VI NIEDZIELA Wielkanocna
700 Msza św.
Za ++ kapłanów prac. w parafii, ++ Bernarda,Gertrudę i Marię Tomaszewski, rodziców, rodzeństwo, dziadków, Jerzego Słowik z rodzicami i siostrą, Jana i Barbarę Kościelnych, Alfreda Grobelnego, Gintera Pilarskiego oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
Radłów
830 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
900 Msza św.
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie, oraz o opiekę NMP – Królowej Rodzin i św. Rity z okazji urodzin.
1030 Msza św.
Za + córkę Urszulę Kubik z okazji urodzin, matkę Marię oraz ++ z pokrewieństwa.
Radłów
1430 Nabożeństwo majowe oraz litania do św. Rity.
Ligota O.
1500 Nabożeństwo majowe oraz litania do św. Rity.
  1. Zapraszamy dzisiaj również do indywidualnego wyjazdu na Mszę Jubileuszową do katedry opolskiej – Msza św. godzina 14.30
    W przyszłą niedzielę – zapraszamy do Ligoty Oleskiej – o godzinie 15.00. na majówkę z modlitwą do św. Rity – patronki spraw trudnych a także rodzin.
  2. Dziękujemy za zaangażowanie się rodziców w przygotowaniu uroczystości I Komunii św. oraz za piękną oprawę muzyczną.
  3. Szczególnie zachęcam naszych Parafian do liczniejszego, rodzinnego udziału w majowych nabożeństwach ku czci NMP.
  4. W przyszłą niedzielę tzw. kolekta diecezjalna – jałmużna postna z całego roku. Za złożoną ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.
  5. Serdeczne podziękowania za wszelkie prace w utrzymaniu czystości kościołów oraz obejścia.

Zapowiedzi przedślubne:
Samuel Grzemba, Radłów i Dżesika Korn, Szemrowice – zap. III.

Życzę Wszystkim pięknej niedzieli i wielu Bożych łask w nowym tygodniu.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii św. Mateusza w Sternalicach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

( www.parafia-sternalice.pl )