21.04.2024 – 28.04.2024

NIEDZIELA IV Wielkanocna
Za ++ Teresę i Alojzego, ich rodziców, rodzeństwo, synową Bernadetę, Elfrydę i Jerzego, ++ z pokrewieństwa, sąsiadów i o Boże błogosław. i zdrowie.
Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. – Zapraszamy Parafian.
Msza św.  intencja wolna…
Za ++ rodziców Małgorzatę i Alfreda Wengel, syna Joachima, ojca Emanuela Musialczyk i ++ z pokrewieństwa.
Nabożeństwo wielkanocne.
Kościeliska
Próba przed bierzmowaniem.
1. Za ++ ojca Jana Niegot w 30 rocz. + z żoną Marią i córką Renatą, ++ ich rodziców, rodzeństwo,++ z rodzin: Warzyc, Miozga, Konieczko.
2. Za ++ rodziców, dziadków z obu str., kuzyna, ciocie, wujków, sąsiadów i dusze w cc.
KANCELARIA
WTOREK Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika.
1630 Próba dzieci I Komunijnych.
Za ++ rodziców Magdalenę i Manfreda Kus, dzidków z obu stron, ++ szwagierkę Wiesławę , ++ z rodzin: Kus, Kubik, Mycka, + pokrew., ++ sąsiadów i o Boże błogosławieństw i zdrowie w rodzinie.
  KANCELARIA
Za ++męża i ojca, rodziców z obu stron, rodzeństwo, szwagrów, bratową, ++ z pokrewieństwa i o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
Kościeliska 1700 Msza św. z udzieleniem sakramentu BIERZMOWANIA.
25.04.2024 CZWARTEK Święto św. Marka Ewangelisty.
KANCELARIA.
 Do Bożej Opatrzności o Bożą opiekę i błogosławieństwo w pracy na roli oraz o obfite urodzaje – procesja do krzyża.
Różaniec w intencji młodego pokolenia i o powołania.
1830!
Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży – zapraszamy także rodziców.
26.04.2024 PIĄTEK
Radłów 1630 Różaniec w intencji młodego pokolenia i o powołania.
Radłów 1700 Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży – zapraszamy także rodziców.
Za ++ Wiktora i Elżbietę Maleska, Roberta i Marię Maciejok, ich rodziców, rodzeństwo, sąsiadów, Justynę i Jerzego,++ z pokrew: Maciejok, Maleska, Famula, Sierocek, Sklorz oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
Sternalice 1830! Msza św.
1.
Za + Magdalenę Skowronek w 30 dniu po przejściu do Domu Ojca.
2.
Za ++ Annę i Ludwika Hadam, córkę Martę, zięciów, + Agnieszkę i Elżbietę Kościelny i ++ z pokrewieństwa.
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie, o opiekę MBNP, św. Rity w int. Marii Cichos z okazji 70 rocznicy urodzin.
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie, o opiekę MBNP, św. Rity w pewnej intencji z okazji 70 rocznicy urodzin.
NIEDZIELA V Wielkanocna
Za ++ Marię i Hieronima Trawińskich, rodziców z obu str., siostrę Otylię z mężem, Józefa i Jadwigę Niegot z córką Marią i rodzicami, ++ Romana Kalinich, Urszulę Sikora, ++ z pokrew: Niegot, Psiuk, Hylla i o Boże błogosław. i zdrowie w rodzinie.
830 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
– Zapraszamy Parafian.
1.
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie, o opiekę MBNP w int. Krystyny i Alojzego Krawczyk z okazji 35 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa oraz o potrzebne łaski w rodzinach dzieci.
2. Za + Manfreda Muc w 5 rocznicę +.
Za ++ Florentynę i Jana Bensz z rodzicami, rodzeństwem,Annę i Ryszarda Schoenfeld, Jadwigę Maryniok, Norberta Matusek, ++ z rodzin: Schoenfeld, Walot, Pakuła, Głąbała, Huć, Dziubek, + sąsiadów oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.

1. W dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający 61. Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.
  2. Dzisiejszą niedzielą kończy się 16 Tydzień biblijny – dziękujemy naszym Parafianom za
    obecność i przygotowanie spotkania ( ciasto i inne niespodzianki ) – tzw katechezy dla dorosłych.
    Serdeczne Bóg Zapłać.
  3. Dziękujemy za dbałość o czystość naszych kościołów – sprzątanie wnętrza oraz obejścia. Bóg Zapłać.
    Szczególnie za sprzątanie przed uroczystością Wielkanocy. Bóg Zapłać.
  4. Wielkanocne Spotkanie Młodych. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodych Ławka zaprasza na Wielkanocne Spotkanie Młodych, które odbędzie się w sobotę 27 kwietnia br. w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym i w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Ponownie towarzyszyć będzie mu hasło „Wybrani”, gdyż będzie to czas modlitwy o powołania. Zapisy (do 23 kwietnia) za pośrednictwem strony internetowej www.lawka.org, gdzie znajdują się też bardziej szczegółowe informacje. W programie: rozmowy, spotkania, kolacja z klerykami oraz czuwanie modlitewne. Rozpoczęcie o godz. 16.00.
    Proszę o zgłoszenie u ks. Proboszcza – jest możliwy zorganizowany wyjazd.
  5. Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Zarząd Wojewódzki Ochotniczych Straży Pożarnych, Ojcowie Franciszkanie oraz ks. Tomasz Józkowicz, diecezjalny duszpasterz strażaków, serdecznie zapraszają do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Strażaków PSP i OSP na Górze Świętej Anny, która odbędzie się w niedzielę 12 maja br. Centralnym punktem będzie Msza św. sprawowana w Grocie Lurdzkiej o godz. 11.30, której przewodniczyć będzie oraz słowo Boże wygłosi biskup Waldemar Musioł. Wszyscy lokalni kapelani PSP i OSP zaproszeni są do koncelebry. Eucharystię poprzedzi procesja wejścia sprzed głównego wejścia do bazyliki pw. św. Anny (procesja formuje się o godz. 11.00).
  6. Diecezjalna Pielgrzymka LSO do Rzymu na spotkanie z Papieżem. Diecezjalne Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza organizuje wyjazd do Włoch na spotkanie ministrantów i lektorów z całego świata z Papieżem Franciszkiem, które odbędzie się we wtorek 30 lipca br. na placu św. Piotra w Rzymie. Wyjazd zaplanowany jest jako kilkudniowa pielgrzymka po Włochach. Zapisy do 10 maja br. u ks. Dariusza Domereckiego, asystenta Diecezjalnego Duszpasterza LSO
    (tel. 666 175 403). Przy zapisach wymagana jest wpłata zaliczki w wysokości 1000 zł

ŻYCZĘ BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI I WIELE ŁASK W NOWYM TYGODNIU