Ogłoszenia (draft II)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
09.07 – 16.07.2023
>> telefon – 34 359 92 63 <<

09.07.2023
NIEDZIELA XIV Zwykła
Sternalice
700
Msza św.
W intencji Parafian.
Radłów
830
Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
Radłów
900
Msza św.
Za ++ męża i ojca, rodziców z obu stron, braci, szwagrów, szwagierki, sąsiadów i o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
Sternalice
1030
Msza św.
Za + Stefana Jonek w 1 rocznicę przejścia do Domu Ojca.
10.07.2023
PONIEDZIAŁEK  św. Tomasza, Apostoła.
Sternalice 1900 Msza św.
Za ++ kapłanów i siostry zakonne, + syna, męża, rodziców, rodzeństwo, pokrewieństwo z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
  * Kancelaria
11.07.2023
WTOREK Święto św. Benedykta, opata i patrona Europy.
Sternalice 1900 Msza św.
Za + męża Marka Kalinowskiego w rocz. +, ++ rodziców: Jadwigę i Władysława, Konrada, ++ dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
  * Kancelaria
12.07.2023
ŚRODA  św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.
Sternalice 730 Msza św. intencja wolna…
13.07.2023 CZWARTEK   Dzień Fatimski.
Sternalice
730
Msza św. intencja wolna . . .
Sternalice
1900
NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE – z obrzędem Komunii i procesją ( Do niesienia figury MB Fatimskiej- prosimy Panie z Ruchu Szensztackiego ) – prosimy przynieść świece….- dziękujemy Orkiestrze i p. organiście – a także… patrz niżej….
* Kancelaria
14.07.2023 PIĄTEK  NMP z Góry Karmel.
Radłów 1700 Msza św.
Za ++ rodziców: Irenę i Henryka Wachowskich w 8 rocz. ++ z rodziny: Rabenda i Wachowski.
Sternalice 1900 Msza św.
Za + siostrę zakonną Stanisławę Elżbietę Wiatr.
15.07.2023
SOBOTA  św. Bonawentury bp i doktora Kościoła.
Sternalice 1200 Ślub rzymski – Dżesika Pakuła i Błażej Musiał.
Radłów 1700 Msza św.
Za ++ Ignacego Hadam z rodzicami, rodzeństwem, szwagrami, Agnieszkę Ogórek z dwoma mężami i córkami, Marię i Pawła Kik, Jadwigę Hadam, ++ z rodzin: Hadam, Hałupka, Chwałek, Paprotny i Włóczyk.
16.07.2023
NIEDZIELA   XV Zwykła
Sternalice
700 Msza św.
Za + Jadwigę Nicpoń w 1 rocznicę przejścia do Domu Ojca oraz + męża Józefa.
Radłów
830 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
Radłów
900 Msza św.  Za Parafian.
Sternalice
1030 Msza św.
Za + Pawła Sklorz z rodzicami, rodzeństwem, Annę i Wincentego Wieczorek z synem, Marię i Magdalenę Ligendza, Alfonsa Kościelnego, Stanisława Staszczyk, ++ z pokrewieństwa, sąsiadów oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie
  1. Serdeczne podziękowanie za prace porządkowe w kościele i obejściu – Bóg Zapłać.
  2. Zapraszamy naszych Parafian na nabożeństwo Fatimskie w najbliższy czwartek z kazaniem – intencje fatimskie można składać w skarbonie.
  3. Z góry dziękujemy za przygotowanie nabożeństwa, wygłoszone kazanie – naszej orkiestrze, panu organiście, za przygotowanie figury, kaplicy, niesienie figury i wszystkim za udział, rozmodlenie…

 

 

Benedykt XVI – Bóg jest On tak wielki, że nawet rzeczy małe nie są Mu obojętne. rzeczy małe nie są Mu obojętne

Bóg na pewno jest dobry: nachyla się także nad tym, co małe i nad maluczkimi. Dlatego wolno nam – bez zawstydzenia – przedkładać Mu także nasze całkiem osobiste, małe (a przecież dla nas tak wielkie), absorbujące nas sprawy”. ( fragment książki Benedykta XVI „Słudzy radości”). Zawarte w niej rozważanie ukazują to, co najistotniejsze w myśli bawarskiego teologa: pozwolić Bogu przemówić tak, aby Jego słowo przemieniało życie.

Twoje modlitwy zostały wysłuchane – powiedział archanioł Gabriel do Zachariasza w momencie, gdy obwieścił mu narodziny jego syna, Jana Chrzciciela. Myślę, że te słowa w wieloraki sposób pobudzają nas do refleksji. Narodziny syna (który wprowadza przełom czasu i wybawienie świata) są skutkiem wysłuchanych modlitw jednego człowieka. Są odpowiedzią na wołanie człowieka do Pana. Modlitwa nie rozpływa się więc w próżni, nie jest też jakimś środkiem psychoterapeutycznym, przy pomocy którego można by zebrać na powrót rozproszone duchowe siły człowieka.

Nie jest też jakimś fikcyjnym sposobem zdobycia duchowych sprawności czy uspokojenia wewnętrznego. Modlitwa zmierza ku rzeczywistości. Jest słyszana i wysłuchiwana. Bóg jest właśnie tym, który posiada moc, zdolność, wolę i cierpliwość wysłuchiwania ludzi. Jest On tak wielki, że nawet rzeczy małe nie są Mu obojętne. I chociaż świat posiada swój własny stały porządek, to jednak nie jest tak, że jest on wyłączony spod władzy miłości, spod władzy Bożej. Bóg potrafi odpowiadać.

 

 

Życzę błogosławionej Niedzieli i obfitości Bożych łask w nowym tygodniu oraz na czas wakacji.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii św. Mateusza w Sternalicach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
( www.parafia-sternalice.pl )
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –