Ogłoszenia (draft II)

>> telefon – 34 359 92 63 <<

21.07.2024
NIEDZIELA XVI Zwykła
W intencji Parafian o Boże błogosław. dla żyjących i o radość życia Wiecznego dla zmarłych.
Za + Gertrudę Krawczyk w 1 rocznicę przejścia do Domu Ojca.
Za ++ rodziców z obu stron, ++ córki, zięciów, wnuczkę z mężem, dziadków, ciocie, wujków oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
22.07.2024
PONIEDZIAŁEK  Święto Św. Marii Magdaleny.
Za ++ kapłanów prac. w naszej parafii, ++ Alfonsa i Agnieszkę Roj z rodzicami, rodzeństwem z obu stron, + córkę Anielę, ojca Teodora, + z rodzin: Roj, Hadam, Kalinich, Książek, Gawlik, Lelonek, Kosala, poległych oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
  * Kancelaria – zapraszam
23.07.2024
WTOREK  Święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
Za + brata Krystiana w pewnej intencji.
 24.07.2024
ŚRODA  św. Kingi
Za ++ męża i ojca Henryka Beker, brata Wilhelma, szwagra Piotra, rodziców Pawła i Marię Beker, Marię i Piotra Świtała, ich rodziców, rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa, sąsiadów i o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
25.07.2024 CZWARTEK  Święto Św. Jakuba Apostoła.
Za ++ Henryka Kuc, ojca Czesława, córkę Halinę, syna Krzysztofa, ++ rodziców Janinę i Józefa Mońka, córkę Józefę, syna Jana z żoną Łucją, Łucję Jasińską, ++ z rodzin: Zalwert, Pilśniak i o Boże błogosław. i zdrowie w rodzinie.
* Kancelaria – zapraszam
26.07.2024 PIĄTEK
Uroczystość św. Anny, Matki NMP, głównej patronki diec. opolskiej.
Do Bożego Miłosierdzia za wstawiennictwem MBNP i św. Patronów o zbawienie wieczne ++ rodziców, dziadków, rodzeństwo, dobroczyńców oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w pewnej intencji.
Ku czci św. Anny w intencji Babć naszej Parafii.
27.07.2024
SOBOTA  św. Joachima, ojca NMP.
Za ++ męża z synem, z rodzicami z obu stron, + rodzeństwo, bratowe, szwagrów, ++ z pokrewieństwa i dusze w cc
28.07.2024
NIEDZIELA   XVII Zwykła
Za + żonę Elfrydę w 4 rocznicę +, rodziców z obu stron, brata, bratową, szwagierkę, szwagrów oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.
– poświęcenie pojazdów.
Ku czci św. Anny w intencji Babć naszej Parafii.
– poświęcenie pojazdów.
Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie z okazji 40 rocznicy urodzin ojca i 18 -tej rocznicy urodzin syna w pewnej intencji.
– poświęcenie pojazdów.
  1. Bardzo dziękuję za dbałość o czystość naszych kościołów – sprzątanie wnętrza oraz obejścia.
    Serdeczne Bóg Zapłać.
  2. W najbliższy piątek ( 26.07. ) nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie samochodów i innych pojazdów ku czci św. Krzysztofa.
    Złożona ofiara jest wsparciem Misjonarzy diec. opolskiej.
    Serdeczne Bóg Zapłać.

Patronka św. Anna

1. Św. Anna jest patronką diecezji opolskiej, miast, m.in. Florencji, Innsbrucku Hanoveru i Neapolu, a także szczęśliwego małżeństwa i szczęśliwego dzieciństwa, szczęśliwego porodu, matek, wdów, gospodyń domowych, górników, tkaczy, tokarzy, stolarzy artystycznych, młynarzy, kramarzy, żeglarzy, krawców, koronkarzy, służących; jest wzywana w modlitwie o deszcz, o poprawę pogody, o znalezienie rzeczy zgubionych.
  2. Kult św. Anny rozwinął się na Wschodzie ok. IV wieku i jest do dnia dzisiejszego bardzo żywy. Pierwszy klasztor ku czci św. Anny powstał na Zachodzie w 701 roku we Flori c koło Rouen. Sanktuaria w Polsce to – Góra św. Anny w pobliżu Brzegu Głogowskiego, w Oleśnie, w Grębocicach, w Stoczku koło Lidzbarka Warmińskiego, w Kamiance Największej jednak czci doznaje św. Anna w Przyrowie koło Częstochowy i na Górze Św. Anny koło Opola. Sanktuarium opolskie należy do najsłynniejszych w świecie.
  3. >> Imię Anna oznacza łaska.
    • Św. Anna miała narodzić się i umrzeć we wtorek, dlatego wielu wiernych modli się do niej właśnie w tym dniu.
    • Szczególną cześć odbierała wśród cesarzy bizantyjskich. W 550 r. cesarz Justynian zbudował pierwszy w Konstantynopolu kościół ku jej czci, do którego potem sprowadzono relikwie Świętej.
    • Pierwszym europejskim krajem, gdzie dotarł jej kult była Hiszpania. Jej imieniem nazwano jedną z rzek na południu kraju.
    • Imię Anna nosi ponad 20 świętych i błogosławionych.
    • Św. Anna jest patronką kościoła parafialnego w Watykanie.
    • W Polsce ponad 200 kościołów nosi jej wezwanie.

ŻYCZĘ BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI I WIELE ŁASK W NOWYM TYGODNIU.